top of page

          Самоврядування допомагає максимально розвинути та поглибити досвід, сприяє виробленню ціннісних якостей: відповідальності за доручену справу, за колектив, за все, що відбувається навколо; принциповості – вміння критикувати, адекватно сприймати критику на свою адресу; самостійності; готовності залежно від конкретних умов знаходити правильне рішення; творче ставлення до дійсності; вміння виявити ініціативу, робити свій внесок у загальну справу. 

Девіз:

 “Візьми своє серце, запали його сміло, віддай його людям, щоб вічно горіло"

БЕРЕЗНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

"ЛІДЕР В ТОБІ"

СТОРІНКА ІСТОРІЇ

 

Рік створення 2007.

Організовано роботу в малих ініціативних групах: Лідер”, “Медіа-центр”, “Злагода”, “Духовність”.

Перший табірний збір травень 2007 року.

Голова РРУС – 2007-2009 р. Діхтяр Анна, учениця Березнівської гімназії.

 

Перші справи:

     1.Благодійна акція по збору коштів для дітей з обмеженими можливостями;

     2. Опитування школярів районну “ Чи є місто, село сприятливим для життя і творчості ”;

     3.Вечір вшанування ветеранів педагогічної роботи.

2009 рік . Голова РРУСУкраїнська Яна, учениця Березнівської гімназії 2010 рік.  Українська Яна обрана головою обласної ради старшокласників.

2012-2014 - Голова РРУС Тетяна Ясковець.

2014-2015 - Голова РРУС Катерина Мельник.

2015-2016 - Голова РРУС Євгеній Бойчук.

2016-2017 - Голова РРУС Ангеліна Наулік.

2017-2018 - Голова РРУС  Харчук   Соломія

2018-2019 - Голова РРУС Марчук Дмитро

2019-2020 - Голова РРУС Яницька Дарина

2020-2021 - Голова РРУС Пилипчук Тарас

Інформація про діяльність

 районної ради учнівського самоврядування

та районної школи «Лідер в тобі»

КЗ «Районний Будинок дитячої та юнацької творчості » м. Березне 

за період 2020 року

          З  метою впровадження у практику роботи навчальних закладів  учнівського самоврядування,  створення життєздатних органів учнівського самоврядування в Березнівському районі було реалізовано проект «Районна  рада учнівського самоврядування  «Лідер в тобі»». Результатом реалізації проекту є створення та функціонування районної ради та районної школи учнівського самоврядування  на базі КЗ «Районний Будинок дитячої та юнацької творчості».     

         Нормативно-правовим забезпеченням діяльності учнівського самоврядування  є : Декларація прав дитини, Конвенція про права дитини, Закон України „Про освіту”, Закон України „Про позашкільну  освіту”, Державна національна програма „Освіта” (Україна ХХІ століття), Концепція виховання дітей та молоді в національній системі освіти.

         Затверджено тематику засідань  районної ради «Лідер в тобі» та навчання районної школи. Заняття    проходили у відповідності до графіка з жовтня  по травень   8 разів; організовано молодіжний дебатний центр та затверджена його тематика; призначено педагогів -  тренерів РШУС та педагогів – консультантів РРУС  «Лідер в тобі».Організовано роботу  семи  комісій, в  роботі яким   допомагає   педагог-консультант.           

       Мета  РР УС - це  організація життя учнівського колективу, що дозволяє учням відчути себе господарями в школі, класі, розвиває навички організаторської роботи в управлінні  колективом, розвиток соціальної активності, виховання почуття власної гідності.  

        Метою занять в районній школі учнівського самоврядування  є активізація й удосконалення індивідуального досвіду учнів восьмих класів, розвиток їх лідерських якостей,  творчої і соціальної ініціативи. Одним із головних завдань школи є підтримка учнівської молоді, яка має організаторські здібності, усвідомлює себе лідером, розуміє, що великі справи починаються із маленьких вчинків. Цьому сприяють тренінгові заняття: «Якості лідера», «Лідер шкільного самоврядування», «Як організувати самого себе», «Я вирішую проблеми», «Як організувати роботу», «Я приймаю рішення», «Я відчуваю себе лідером», зустрічі з лідерами місцевого самоврядування, працівниками юстиції, випускниками школи «Лідер в тобі».

 В центрі уваги  роботи є дитина, її особистість. Тому наставники юних лідерів розуміють, що тільки власним прикладом активної життєвої позиції та за рахунок організації  продуманих і ефективних виховних заходів можливо формувати справжнього лідера. Координатор, педагог- консультант допомагає дитині зробити виступ, підготувати ту чи іншу інформацію, але не готує за неї. Він редагує проекти  виступів, пропонує дитині правильно побудувати думку, логічно впорядкувати текст, дає пораду про недоцільність та неефективність виголошення промови шляхом читання її з аркуша. До публічних виступів дітей-лідерів  готуємо на заняттях школи лідерів.

РР стали ініціатором проведення  розгляду і розробок заходів, спрямованих на виховання правової культури учнів, зацікавленню навчанням, розв’язанню конфліктних ситуацій, організації доброчинних благодійних акцій, формуванню ЗСЖ,  боротьбі із засміченням навколишнього середовища.

 Щорічно  організовуються новорічні розважальні програми для дітей-сиріт та дітей  з особливими потребами, виступи для вихованців Березнівського  агротехнічного ліцею, дітей з віддалених сіл району, для людей похилого віку, ветеранів педагогічної праці.

  Через різноманітні форми діяльності (вікторини, лекції, екскурсії, туристичні експедиції, роботу в музеї) вивчається історія рідного краю.  Проводиться  запис легенд, казок, пісень поліського краю. РР є ініціатором проведення   заходів, спрямованих  на формування у дітей почуття гордості за рідну Батьківщину, високих моральних якостей.

           Важливим напрямом роботи є залучення школярів  до дитячих ініціатив.  На  тренінгових заняттях, під час проведення рольових ігор, звичайного спілкування  педагоги-тренери спрямовують увагу дітей на важливі проблеми  та вчать  проявляти відповідні ініціативи. Багато цінних ініціатив висловлюють  юні лідери, вихованці нашого закладу.

           Проте часто без підтримки нас, дорослих,  відповідного фінансування  вони не завжди  можуть реалізуватися. Найбільша кількість дитячих ініціатив стосується організації дозвілля. Протягом 5 днів тижня діти знаходяться в школі, лише маленька   частина школярів із віддалених сіл   відвідує заняття в нашому закладі, ДЮСШ, музичній школі. Але діти хочуть змінювати місце свого перебування хоча б у вихідні дні. Практично в кожному селі відсутня організація дозвілля в суботу чи неділю для школярів. Проте ініціативу дітей про належну організацію дозвілля не підтримали навіть місцевого самоврядування,  до яких лідери звернулися під час круглого столу  в рамках Дня місцевого самоврядування.

        Прикладами    дитячих ініціатив є реалізація  спільно з педагогами, батьками проектів «Добро починається з тебе», «Розвиток творчих здібностей»,  «Великі права маленької людини», «Ти не один», «Копійки рятують життя».              Для вирішення конфліктів, які виникають у навчальних закладах, діти пропонують створити суди честі, у боротьбі із забрудненням навколишнього середовища, вулиць  населених пунктів  пропонують  практикувати Дошку ганьби, на якій вивішувати прізвища жителів, що наносять шкоду довкіллю.    Проблема здорового способу життя,     відсутність умов для занять спортом  теж хвилює школярів. З ініціативою створення сучасних спортивних майданчиків, діти звертаються до органів місцевого самоврядування, де на жаль не отримують належної підтримки.

        З ініціативи РР УС  у школах району  проведено благодійні  ярмарки по збору коштів для воїнів АТО,  заходи до річниці подій на Майдані «Герої не вмирають», організовано написання листів та   малюнків для захисників ,  виставку робіт дитячої творчості «Намалюю Україну». 

        Особливу активність протягом року проявили лідери   Михалинської  ЗОШ І-ІІ ступенів. Ними організовано благодійну акцію «Поділись своєю добротою» вшанування людей похилого віку: Учні організували  збір гостинців та здійснили святковий візит до  людей похилого віку. Також провели акцію для людей, які проживають у будинку престарілих. Зібрали засоби особистої гігієни. До дня Миру пройшла акція «Долонька щастя», благодійна акція по збору коштів для онкохворих дітей «Копійки врятують життя». Зібрано 1522 грн.

        Такі благодійні вчинки формують почуття співчутливості, милосердя, доброти та любові до кожного.

         В Березнівській гімназії імені М.  Буховича  проведено загальношкільні свята: до Дня української писемності та мови учні зняли відео «Любіть Україну». До дня толерантності  оформлено інформаційний стенд та знятий відеоролик «Толерантність – це…». Учні провели святковий концерт для працівників освіти. До  Дня Гідності та Свободи пройшла акція «Засвіти свічку», вахта пам’яті жертв Голодомору 32-33-х років та знятий відеоролик «Ми пам’ятаємо…». В День вишиванки проведено флешмоб «Українська Хустка».

           Лідери Голубнівської  ЗОШ І-ІІІ  ступенів активні учасники флешмобу присвяченого до Дня Миру  «Нам потрібне мирне небо». З ініціативи лідерів було проведено відеолекторій  на правову тематику «Абетка прав дитини», акції «Подаруй тепло своє», «Чорна стрічка» (до дня голодомору), виховний захід до дня Гідності та свободи «Слава вам, герої».

           За участі  лідерів Вітковицького НВК було реалізовано  Всеукраїнський проект «Мішечок»  (виготовлення 15 екомішечків). Проведено уроки доброти від благодійного фонду «Щаслива лапа», відзначено Всесвітній день гідності (перегляд відео День Гідності в інших країнах, відеозвернення відомих особистостей про добро, конкурс малюнків з теми  «Що таке гідність», організовано роздуми учнів «Що таке гідний вчинок»;  участь у Всеукраїнському дні добрих справ «Щедрий вівторок»,  в ході якого передали подарунки з особливими потребами.

       Лідерами Зірненської ЗОШ  І-ІІІ ступенів реалізовано акцію «Увага!  Діти на дорозі». Напередодні  дня працівників освіти членами учнівського самоврядування було  підготовлено виставу «На перші гулі». З метою формування патріотизму у дітей та учнівської молоді, до Дня захисника України було проведено: майстер-клас по виготовленню листівок та оберегів  «Моєму татусю»; гру-квест «Як козаки…..», та розмову в колі «Захищати батьківщину – конституційний обов’язок кожного громадянина».

          З 09.11по 13.11 – тиждень безпеки дорожнього руху: конкурс малюнка «Безпека на дорозі». До Дня Гідності  та свободи учні 9 класів підготували реквієм-памяті Героїв Небесної Сотні. Лідери школи -  учасники танцювального онлайн - конкурсу Здорово танцюй від ЮНІСЕФ Україна, «Танцюй завзято, щоб вірус прогнати». Проведена акція «16 днів проти насилля», акція «Україно.Голодомор.Памятаємо» (створено жалібну карту України 1932-1933 р)

        Дотримуючись    плану роботи учнівського самоврядування,  були проведені  такі заходи: вікторина ”Що ми знаємо про козаків” (для учнів 5-х класів), до Дня вчителя випустили стінгазету “Дитячі мрії  наших вчителів”(у жартівливій формі), до дня писемності був знятий  відеоролик “ Мов джерельна вода рідна мова моя”   та до  Дня пам’яті голодомору “Схилімо голови в скорботі”, який класні керівники використали на своїх годинах спілкування.  Члени комітету “Порядок” слідкують за тим щоб учні носили засоби індивідуального самозахисту та дотримувались відповідної відстані. Корисну інформацію здобувачі знань отримують з радіопередач які проводяться щовівторка та п’ятниці.

       Спільно з працівниками ДП Соснівський Лісгосп та учнями ОЗ Соснівський НВК  17.10 2020 проведено акцію «1000000 дерев за 24 години».Члени ради  учнівського самоврядування закладу провели флешмоб з нагоди дня      толерантності. Проведено акцію «Запали свічку пям'яті» з нагоди вшанування жертв голодомору, проведено  акцію «Нагодуй птахів взимку».  Участь в акції «Подаруй іграшку дитині» спільно з пунктом волонтерської допомоги Соснового.Учнями Курганської  ЗОШ  проведені  заходи:

- До Дня вчителя  учні власноруч виготовленими сюрпризами «Таблетки щастя» привітали вчителів.

  • День Гідності та Свободи, вшанування пам’яті жертв Голодомору.

  • Оформлено стінгазету і переглянуто відео-матеріали по темі «Булінг і кібербулінг».

  • 8 листопада заклад приєднався до Дня української писемності. Учителі і учні, долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

  • Проведено тиждень «Безпека дорожнього руху – це життя» і оформлено інформаційну виставку .

  • УС долучилося до проведення заходу до Дня Захисника України «Стрічка гідності».

У закладі стартував  тематичний тиждень «16 днів проти насильства». Педагогом-організатором, класними керівниками, психологом організовувалися зустрічі, бесіди, виставку дитячого малюнку «Право очима дітей».

      Напередодні зимових канікул з метою попередження негативних проявів у молодіжному середовищі, дотримання підлітками пожежної безпеки, заборони вживання тютюнових виробів і алкогольних напоїв, режиму перебування у вечірній та нічний час у громадських місцях проведено превентивну бесіду з учнями старших класів.

 

РР УС підготувала пропозиції:

    органам місцевого самоврядування підтримати пропозицію школярів прибрати села від сміття,  висадити дерева, квіти. Шукати засоби підтримки активних прихильників чистоти і порядку. Організовувати прибирання систематично , а не тільки  напередодні релігійних  і державних свят;

  •  відкриття у будинках культури гуртків художньої самодіяльності, відновити покази кінофільмів, впорядкувати спортивні майданчики, закупити тренажери;

  • заборонити продаж алкоголю і цигарок неповнолітнім, ввести за це великі штрафи;

  • батькам  не дозволяти учням відвідувати сумнівні бари, кафе;

  • організувати вечірні патрулі, які будуть слідкувати за порядком на вулицях, в клубах, посилити роботу поліції, особливо у святкові дні, вечірній час;

  • відкрити дитячі кафе з солодощами, морозивом, музикою;

  • поповнити бібліотеки новою сучасною  літературою;

  • притягати до суворої відповідальності батьків, діти яких здійснюють аморальні вчинки;

  • організовувати для школярів екскурсії до міст України, в театри.

Для кращої співпраці членів районної ради, пропаганди її діяльності  створено сторінку районної ради учнівського самоврядування «Лідер в тобі» у соціальній мережі  «Фейсбук».

 

 

 

 

 

План роботи районної ради учнівського самоврядування "Лідер в тобі"

на 2020-2021 навчальний рік

bottom of page